fbpx
Webmaster

Wordpress Giriş Yolu Değiştirme

Wps hide login eklentisi ile wordpress alt yapılı web sitenizin Wordpress Giriş Yolu Değiştirme hakkında bilmeniz gerekenler.

Günümüzde bir çok web sitesi e-ticaretten haber sitelerine kadar wordpress alt yapısını kullanmaktadır. Wordpress yazılımı hız,güvenlik ve çeşitli özellikleri ile öne çıkıyor. Tabi bu kadar popülaritenin getirdiği bazı sorunlar vardır. bunlardan biri ise her wordpress sitenin admin giriş yolu aynı olmasıdır. bu yazıda wordpress giriş yolu veya farklı bir değim ileWordpress Giriş Yolu Değiştirme (wp-admin giriş url değiştirmeyi) öğreneceksiniz.

Wordpress Giriş Yolu Değiştirme

Wordpress yazılımını web sitenize kurduğunuzda örneğin alan adınız doguhansubasi.com ise yönetici giriş urlsi de doguhansubasi.com/wp-admin/ şeklinde olacaktır. sizin yapacağınız işlem sondaki wp-admin kısmını kişisel tercihinize göre değiştirerek yonetim,giris,panel ve benzeri kelimeler ile değiştirmek olacaktır. Bunu da bir eklenti le kısa sürede gerçekleştireceğiz.

Wordpress Giriş Yolu Değiştirme

WPS Hide Login Kurulumu

  1. Wordpress Panelinize giriş yapın
  2. Sol tarafta menü kısmında eklentiler kısmına gelin ve “yeni ekle” kısmına tıklayın
  3. Sağ üst kısımda arama kısmına “WPS Hide Login” yazın
  4. Arama da çıktıktan sonra “hemen yükle” seçeneğine tıklayın ve ardından aktifleştirin.
  5. Wordpress menüsünden ayarlar kısmına geldiğinizde “WPS Hide Login” seçeneğini göreceksiniz, tıklayın
  6. En aşağıya inin ve “Login url” olan satırın hemen yanındaki boşluğu dilediğiniz gibi doldurun.
  7. Ardından aşağıdan  “Değişiklikleri Kaydet” dedikten sonra işleminiz tamamlanmıştır.

Örneğin boşuluğu “benimpanelim” şeklinde doldurduysanız bundan sonra web sitenize doguhansubasi.com/benimpanelim/ adresinden giriş sağlayacaksınız.

Wordpress Giriş Yolu Değiştirme hakkında sormak istediğiniz sorular veya gelmesini istediğiniz yazılar varsa yorumlardan veya iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Doğuhan Subaşı

20 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve şuan İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünü Okuyorum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım, video tasarım, web arayüz tasarım ve makale yazarlığı alanları ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu