fbpx
Webmaster

WordPress En İyi 3 SEO Eklentisi

Wordpress tabanlı web sitelerinizin SEO ayarlarını otomatik yaptırabileceğiniz en iyi 3 SEO eklentilerini listeledim.

Haber siteleri,blog siteleri ve e-ticaret sitelerine kadar Wordpress kullanan her sitenin tercih edebileceği en iyi 3 SEO eklentisi kişisel deneyimlerime göre sırasıyla listeledim.

Web adresinizin ve yazdığınız yazıların arama motorlarında üst sıralarda yer alması ve beraberinde ziyaretçileriyle buluşması için yapılan tekniğin ismi  SEO yani arama motoru optimizasyonudur.

Bu yazıdaki eklentileri ister var olan web sitenize ister yeni kuracağınız web siteniz için kurabilirsiniz.

WordPress En İyi 3 SEO Eklentisi

1. Rank Math Seo

Çıktığı süre içerisinde kısa sürede popüler hale gelmiş ve 200.000 den fazla aktif sitede kullanılmaktadır. kendim de kullandığım bu SEO eklentisinin sürekli güncelleme alması ve ayarlar panelinde bir çok site içi optimizasyonu yapmak için farklı seçenekleri olduğunu söyleyebilirim.

Minimmum Php 7.0  veya üstü sürümlerde çalıştırabilir ve eklentiyi wordpress panelinde aktif ettikten sonra çok kısa süre içerisinde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

2. Yoast SEO 

Webmasterlar ve diğer tüm siteler tarafından en çok tercih edilen arama motoru optimizasyon eklentisi güncel olarak 5 milyondan fazla aktif sitede kulanılmaktadır.

İster ücretsiz olarak ister premium sürümü ile gelişmiş özelliklerine de sahip olabileceğiniz bu eklentinin premium sürümünde 7/24 canlı destek alabiliyorsunuz. listede eklediğim her seo eklentisi hemen hemen birbirine yakın konfigürasyonlara sahiptir.

3. All İn One Seo 

Verdiğimz eklentiler arasından popülarite olarak 2 milyondan fazla kullanım ile 2. sırada yer alsa da güncelleme periyodu biraz fazla geniş olmasından dolayı son sıraya aldığımı belirtmek isterim. güncellik her zaman bir adım öndedir. son olarak yeni bir webmaster iseniz bu eklentiyle başlamanızı tavsiye ederim.

Doğuhan Subaşı

21 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünden 2021 yılında mezun oldum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım, video tasarım, web arayüz tasarım ve makale yazarlığı alanları ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu