fbpx
Webmaster

Webmaster nedir? Webmaster nasıl olunur?

Webmaster nedir, webmaster nasıl olunur, webmaster olmak kazandırır mı? sorularının cevabı bu makalede.

Webmaster nedir , internet üzerindeki bilgilerinizi bir alanda toplayan webmasterliğe adım atmak isteyenler için bir makale şart olduğunu düşündüm ve asıl bilgiyi uzatmadan sizlere anlattım.

Webmaster nedir?

2000 Yıllarından itibaren kullanılmaya başlayan webmaster terimi ” internet uzmanı ” anlamına da gelmektedir. internet sitesi yönetici yayıncılarına söylenmektedir genellikle , ancak webmaster olmanız için sadece makale yazıyor olmanız yetmemektedir. web sitesi kurmak için gerken tüm bilgilere sahip olmalısınız. örneğin ; sitenin bakım onarımı , geliştirilmesi , makalelerın yazılması , grafiklerinin tasarlanması Seo’su , sunucu yönetimi , gibi bilgilere sahip olmalısınız.

Webmaster nedir

Webmaster nasıl olunur?

Sabırlı , girişimci , azimli ve yaratıcı bir kişiliğe sahipseniz bu meslek tam size göre. başlamak için öncelikle yeteneklerinize göre kategorilerinizi belirlemeniz gerekiyor. daha sonrasında kategorinizi anlatan kısa isimle alan adı satın almalısınız. ve tabi ki görsellik çok önemli olduğu için web arayüzünü tasarlamanız gerekiyor veya hazır arayüz tasarımlarını kendinize göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.

webmaster olmak kazandırır mı?

Eğer ki tam olarak webmaster olduysanız yani , grafik tasarım , seo , yazılım , sunucu yönetimi gibi bilgilere tamamen sahip olduysanız bu bilgileri aynı zamanda bi işte freelancer veya tam zamanlı çalışarak değerlendirebilirsiniz.

Son olarak , bu meslekte para kazanmak için işinizin değerini düşürmemenizi tüm webmaster’lar adına söylemek istiyoruz. örneğin 100 kelimesi 2 lira olan makale piyasasını 1 liraya yazarak düşürmeniz bu mesleğin geleceğini karalamaktan başka bir işe yaramadığını belirtmeliyiz. siz işinizin değerini arttırırsanız işiniz o kadar değerli ve saygı duyulan bir meslek olur. webmaster nedir ve webmaster nasıl olunur adlı makalemde sizlere anlatacaklarım bu kadar yorumlarda hoş bir tartışma alanı oluşturabiliriz.

Doğuhan Subaşı

20 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve şuan İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünü Okuyorum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım, video tasarım, web arayüz tasarım ve makale yazarlığı alanları ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu