fbpx
Webmaster

Spin Makale Nedir?

spin makale nedir ve makale özgünleştirme hakkında bilgiler verdiğim bu makale webmasterlar için iyi bir rehber olacaktır.

haber siteleri ve blog siteleri tarafından kullanılan makale spin makale nedir? spin makale yararları ve zararları hakkında bilgiler içeren makalemi okumadan önce sizlere Webmaster nedir? Webmaster nasıl olunur? adlı makalemi okumanızı kesinlikle öneririm.

Spin Makale Nedir?

spin makaleler yazılımlar tarafından başka bir siteden alınan bir içeriğin değiştirilip yeni bir içerik gibi sunulmasına denir.

Kimler Neden Spin Makale Kullanıyor?

Spin makale, Güncel olarak genelde haber ve magazin siteleri tarafından sıkça kullanılan içerik hazırlama seçeneklerinden biridir .günlük olarak çok fazla içerik paylaşma gereği duyan siteler makale yazımı zaman alacağı ve maddiyat gerektirdiği için spinleme yöntemine başvururlar.

Yazılımlar Makaleleri Nasıl Değiştiriyor?

Spinleme yöntemiyle yazılımlara tanımlanan içeriğin içindeki kelimlerin eş anlamlarıyla değiştirilerek yerlerine farklı kelimeler yerleştirilir. farklı bir cümle de aynı anlamı elde etmiş olursunuz.

Spin Makale Yararları Ve Zararları?

Aslında belli başlı yarar ve zararları mevcut değil. çünkü yararları hem yarar hem zarar getirebilmektedir.

Spin Makale Yararları

  1. Google‘da makaleleri özgün olarak kabul ettirebilirsiniz.
  2. Hızlı ve fazla içerik elde edebilirsiniz.

Spin Makale Zararları

  1. Spinleme yöntemi içerik yalınlığını kaybettirir.
  2. yazılımlar eş anlamlı sözcükleri genelde doğru seçemez ve makale anlaşılmaz hale gelir.
  3. spin makaleler google’da iyi bir sıralama elde edemeyebilir.

Eğer Yararları ve zararlarını karşılaştırdıysanız ve hala spin makaleyi tercih etmek istiyorsanız okumaya devam edin. ha eğer tercih etmek istemiyorsanız okuduğunuz için teşekkür ederim. başka makalelerime göz atabilirsiniz.

Spin Makale Nasıl Oluşturulur?

Bir makaleyi spinleyebileceğiniz bir çok seçeneceğiniz mevcut. bunlardan bir kaç tanesini Google’a “türkçe spin makale oluşturma” yazarak bulabilirsiniz.

Doğuhan Subaşı

20 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve şuan İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünü Okuyorum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım, video tasarım, web arayüz tasarım ve makale yazarlığı alanları ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu