fbpx
Tasarım

Mockup Nedir? Mockup Nasıl Kullanılır?

Adobe Photoshop üzerinden kullanılan Mockup Nedir? Mockup Nasıl Kullanılır? sorularının yanıtlarını detaylı bir şekilde bu makalede verdim.

Mockup nedir ve mockup nasıl kullanılır sorularına yanıt bulabileceğiniz ve adım adım mockup nasıl kullanılır bu makalede öğrenebilirsiniz. Genelde grafik tasarımcısı kişilerin kullanmadığı yeni başlayanların hızlı çözümler üretmek için kullandığı bir çeşit modelleme örneğidir.

Mockup Nedir?

Adobe Photoshop‘ta kullanılan bir teknik olan mockup, tasarımların örnek modellemesini ortaya çıkarmak için yapılan 3 Boyutlu sunumlardır. genelde yapılan kurumsal kimlik tasarımlarının müşteriye sunumu için kartvizit, broşür, katalog, çanta ve bardak gibi ürünlere tasarımın görsel olarak uyarlanmasının ardından müşteriye tasarımın uygulandıktan sonraki halini dijital ortamda gösterimi için yapılır.

Mockup Nedir

Mockup Nerden Bulunur?

Hazırladığınız tasarımları mocukuplara entegre etmek ve müşterinize sunum yapmak istiyorsanız, tarayıcınıza “mockup psd free download” diye aratarak daha fazla çeşit elde edebilirsiniz. eğer sadece tek bir çeşit mockup arıyorsanız, öğrneğin “glass mockup psd free download” yazarak bardak mocukp tasarımını indirebilir hazırladığınız tasarımı kolayca entegre edebilirsiniz.

Mockup Nasıl Kullanılır? – Adım Adım Mockup Kullanımı

  1. İnternet üzerinden indirdiğiniz psd dosyasını photoshop programında açın.
  2. mocukp içindeki yerleştirilen görseli bulun ve çift tıklayarak onu yeni bir sekmede açınız.
  3. Daha sonra hazırladığınız tasarımı program üzerinden yeni bir sekmede açın.
  4. Hazırladığınız tasarımın katmanlarını seçip mockup sekmesine “katmanı çoğalt” seçeneği ile gönderin.
  5. Mockup çalışmasının boyutuna ve türüne göre tasarımnızı yerleştirin
  6. Son olarak Dosya>Kaydet seçeneği ile kaydettikten sonra sekmeyi kapatın ve mockupa geri dönün. mockup hazır.

Mockup Nedir ve Mockup Nasıl Kullanılır sorularında kafanıza takılan bir soru varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Doğuhan Subaşı

21 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünden 2021 yılında mezun oldum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım, video tasarım, web arayüz tasarım ve makale yazarlığı alanları ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu