fbpx
Webmaster

Mobil tarayıcının sekme rengi nasıl değiştirilir?

Web siteniz için mobil tarayıcı renkli sekme nasıl yapılır, mobil tarayıcının sekme rengi nasıl değiştirilir sorularına yanıt bulabileceğiniz tüm detaylar bu makalede.

Mobil tarayıcının sekme rengi nasıl değiştirilir, Artık modern internet siteleri her yerde karşımıza göre tasarım aşamasında sitenize çekme konusunda en iyi etkenlerden biri. bu yüzden bahsedeceğimiz özellik sitenizi bir adım daha ileri taşıyacak ve sitenize olan hevesiniz dahada artacağına webmaster arkadaşlar için eminim.

Google chrome‘nin çıkartmış olduğu sekme rengi değiştirme amaçlı geçte olsak siz takipçilerimize tanıtmak ve nasıl kendi siteniz için sekme rengini değiştirerek anlatım için bu makaleyi hazırladık.

Mobil tarayıcının sekme rengi nasıl değiştirilir?

Tamamen tasarım için oluşturulmuş bir özelliktir. internet sitenizde kullanmış olduğunuz tema rengi ile sekme renginin aynı renkte olması boyut ayrı bir hava katacaktır.

Tarayıcı Kodları

Chrome İçin;

- & lt;! - Chrome için # 30a680 renk kodudur kendinize göre belirlenir - & gt;
& lt; meta content = '# 30a680' name = 'tema rengi' / & gt;

Safari İçin;

- Safari # 30a680 renk kodudur kendinize göre belirlenir - & gt;
& lt; meta content = '# 30a680' name = 'apple-mobile-web-app-status-bar-style' / & gt;

Mobil tarayıcı renkli sekme nasıl yapılır?

Wordpress’i seçin kodları tarayıcısına göre kopyalayıp Wordpress Panelindeki Görünüm> Düzenleyici> Header.php dosyasını inceleyin sonra renk kodunu kendi temanızın rengine göre değiştirebilirsiniz.

Mobil tarayıcının sekme rengi nasıl değiştirilir

Diğer Yönetim Paneli Kullanıcıları İçin tarayıcınıza göre kodları kopyalamanız sonra meta etiketlerinin olduğu kısıma eklenmesi renk kodunu yine kendinize göre seçmek.

örnek olarak bizim sitemizi incelemek görseldeki gibi görüntüleyebilir. bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

Doğuhan Subaşı

20 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve şuan İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünü Okuyorum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım, video tasarım, web arayüz tasarım ve makale yazarlığı alanları ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu