fbpx
Tasarım

İntro Nedir? İntro Nasıl Yapılır?

Genelde youtuberlar tarafından video girişleri için kullanılan intro nedir ve intro nasıl yapılır sorularına bu makalede yanıt verdim.

İntro nedir ve intro nasıl yapılır soruları genelde youtuberlar veya youtube’a başlayacak kişilerin arattığı kelimelerdir. İntro niçin kullanılır ve bunun tam tersi olan outro nedir niçin kullanılır bu makalede yanıtlayacağım.

İntro Nedir?

İngilizce kökenli bir kelimedir. “in” latinceden “iç” anlamına gelmektedir. “intro” kelimesi ingilizceden çevrildiğinde dilimizde “giriş” anlamında kullanılmaktadır. Genelde youtuberlar tarafından kullanılan kurgulanana videoların girişi için yapılan 2d veya 3d animasyon videolardır.

İntro Nasıl Yapılır?

Video girişleri yapılabilmesi için amatör çözümlerden profesyonel çözümlere kadar çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Grafik tasarımcısı değilseniz, amatör ve bütçesiz bir video yapmak istiyorsanız renderforest.com web adresinden ücretli veya ücretsiz olmak üzere bir sürü web tarayıcısı üzerinden yapabileceğiniz birbirinden güzel animasyonlar bulunmaktadır. Üstelik tarayıcı üzerinden yapılabildiği için çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

İntro Nedir

Outro Nedir?

Videoların son saniyelerinde ortaya çıkan görsel veya animasyonlara outro denir. İntroya giriş outro için çıkış videosu veya animasyonu olarak bilmenizde sakınca yoktur.

Eğer profesyonel çözümler üretmek istiyorsanız yukarıdaki videodaki 5 farklı adobe after effects templatesinden birini indirerek düzenleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Doğuhan Subaşı

20 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve şuan İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünü Okuyorum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım, video tasarım, web arayüz tasarım ve makale yazarlığı alanları ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu