fbpx
Bilgi Deposu

İnternet siteleri nasıl para kazanıyor?

İnternet Sitesi İle Para Kazanmak Mümkün mü? ve İnternet Siteleri Nasıl Para Kazanıyor ve hangi yollarla para kazanıyor bu soruların cevabı bu makalede.

İnternet siteleri nasıl para kazanıyor, Bir çok insan tüm web siteleri tonla para kazanıyor düşüncesinde ancak para kazanan internet siteleri nasıl para Kazanıyor onu web sitesi açar kazanabiliyor mu? gibi soruları internette araştırıyoruz bende bu soruları yanıtlamak için bu makaleyi bilgi deposu kategorime hazırlama gereği duydum.

İnternet siteleri nasıl para kazanıyor?

Reklam Şirketleri Türkiye Ayrılır;

İki Reklam Şirketide Reklam Tıklaması ve reklam görüntülenmesi Başına Ücret Ödemesi Yapıyor ancak gerçekten para kazanıyorum diyebilmek için bu tıklama ve görüntüleme sayılarının en az x.xxx’den yüksek olması gerekmektedir. aksi takdirde kuruş diyebileceğimiz küçük rakamlara para kazanıyorum demek durumunda kalırsınız.

İnternet siteleri nasıl para kazanıyor

Hangi Şirketi Seçmeliyim?

Adsense platformu ile milyonlarca web siteye aylık düzenli ödeme koşulları. ücret oranları diğer firmalara göre mantıklı ve yüksek olan googleyi her zaman öncelikli tercih ediyoruz. ücret oranının yanı sıra adsenseyi seçmemizde ki diğer etken güven konusudur. ancak adsense ile çalışmanızın belirli koşulları var ve internet siteniz için bu şartlara uygun olması gerekir. bunlar kısaca; virüs, telif, yasak bilgileri, erotik içerikler, kesmek içerikli siteler gibi unsurlardır. diyebiliriz bunlarla kesinlikle adsensenin yanından bile geçemezsiniz.

başvuru yapmak için acele etmeyin, Web sitenizi bir süre yönetin arama motorlarında şart ve belirli ziyaretçi inceleme koşulları. red alırsanız korkmayın mutlaka kadar isteyurabilirsiniz.

Önemli uyarı; daha çok kazanmak için aynı İp adresinden birden fazla reklama tıklama gibi bir çakallık düşünün tavsiye etmeyiz çünkü adsense den ban yeme ihtimaliniz çok yüksek google amca bunlara çok ama çok dikkat ediyor.

Diğer Özel Şirketler?

Diğer özel şirketlerden bahsedersek google kadar güvenilir içindir yanı sıra daha düşük tıklama ücretlerine sahiptirler. peki adsense gibi kaliteli bir platform varken neden insanlar özel reklam şirketlerini seçiyorlar?

İnternet sitesi adsenseden onay alamıyor gibi Başta bahsettiğimiz gibi çok basit cevabı var bunun mecburi olarak özel şirketler ile çalışmak için kalıyor

Banner İle Para Kazanma

Yüksek ziyaretçili internet sitelerinin tercih ettiği para kazanma modelidir. sitenin ziyaretçi sağ tarafına (Sidebar) başka internet sitelerinin resimli reklamını düzenlemek o siteye ziyaretçi çekmeye çalışırlar. yüksek ziyaretçili bir web siteye para ödeyerek banner satın alırsanız ordan sizin sitenize ziyaretçi gelecektir tabi ki o sitenin ziyaretçi analizini kontrol etmekte fayda var çünkü Günlük 10 bin kullanıcının girdiği bir web sitesi ile 2 bin kullanıcının girdiği internet sitesinde bir tutamayız ve aynı banner ücretini ödeyemeyiz bu mantıklı olmaz.

ancak afiş satın alacağınız internet gereklidir sizin internet sitenizde kategroisi yakın olmalı bunu bir örnek ile anlatacak olursak; sizin internet sitenizi sağlık blogu olarak var sayarsak moda blogundan reklam almanız mantıklı olmayacaktır ziyaretçilerin ilgisini çekmeyecektir ve güncelleme oranı çok az görmek onu ne kadar o siteye ihtiyaç kişi girse bile.

Sonrası gelecek olursak para kazanması sırrı ziyaretçinin çok olmasından geçiyor yani siteniz kuran reklam alır almaz para kazanacak diye birşey yok önce emek sonra ekmek 🙂 İnternet siteleri nasıl para kazanıyor makalem hakkında sormak isteidklerinizi yorumlarda cevaplayabilirim.

Doğuhan Subaşı

20 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve şuan İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünü Okuyorum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım, video tasarım, web arayüz tasarım ve makale yazarlığı alanları ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu