fbpx
Webmaster

Alexa nedir? Alexa rank nasıl yükseltilir?

Alexa nedir, alexa rank nasıl yükseltilir sorularının cevabı ve web sitenizin alexa rankını nasıl yükselteceğinize dair ipuçları için okumaya devam edin.

Alexa nedir, alexa rank nasıl yükseltilir, alexa düşürmek gibi google aramalarınızın tamamına yanıt olacak bu makale sayesinde web sitenizin alexa değerlerini planlı bir çalışma sayesinde sabırla yükseltebileceksiniz. Öncelikle sizlere alexa nedir, neden alexa ve alexa rank nasıl yükseltilir sorularına yanıt vereceğim ve bu soruların yanıtlarını verirken süreç hakkında da bilgiler vereceğim.

Alexa nedir?

Alexa , İnternet sitenizin ülkenizdeki ve dünya sıralamasını belirleyen nerdeyse tüm webmaster ve işletmelerin önemsediği bir internet sitesidir. Dünyada ve ülkenizde sitenizin rakiplerinize göre bir analiz yaparak yerel ve global bir sıralama çıkararak sektördeki rekabeti de arttırmaktadır.

Neden alexa?

peki alexa’yı neden önemsemeliyiz ? google’nin alexa rank değerleri yüksek olan sitelere önem verdiğini söylememiz gerekir. ve aynı zamana piyasadaki rekabeti arttırdığını söyleyebilirim.

Alexa rank nasıl yükseltilir

Alexa rank nasıl yükseltilir?

Alexanın sıralama yükseltmesinin bir çok nedeni bulunmaktadır. aşağıdaki maddelerden hepsini yaparak sıralama yükselteceğim diye düşünceye kapılmayın. sadece ne kadar hepsine uyarsanız o kadar sıralamanız artar. “Ne kadar ekmek o kadar köfte” hesabı Diyebiliriz .

benim bazı en önemli bulduğum maddeler aşağıdaki gibidir.

 • Hemen Çıkma Oranı
 • Organik Ziyaretçilerin Sayısı
 • Resim İçi Seo
 • Alexa Widget Kullanımı
 • Site Açılma Hızı
 • Alexa Sorgulama Sayısı (Ne kadar çok sorgularsanız o kadar çok alexa sizi dikkate alır.)
 • Facebook , Twitter gibi sosyal mecralarda link paylaşımı
 • Sitenizin güncelliği önemli bir husus
 • Ziyaretçilerin sitenizdeki etkileşimi (yorum yapması gibi)

Bu Maddeler için çalışmalar yaparak alexa rankınızı iyi bir sıralamaya getirebilirsiniz. ve bu maddelerin yanı sıra tabi ki sıralamayı düşürme de önemli faktörler mevcuttur. ancak bu maddeleri dikkate alarak iyi bir sıralama yakalayacağınızı garantileyebilirim.

Bu makaledeki faktörleri dikkate alarak alexa rank nasıl yükseltilir sorunuza cevap bularak başarıya emin adımlarla koşabileceksiniz.

Doğuhan Subaşı

20 Yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum ve şuan İstanbul Medipol Üniversitesi'nde Ameliyathane Bölümünü Okuyorum. 14 Yaşımdan beri Grafik tasarım, video tasarım, web arayüz tasarım ve makale yazarlığı alanları ile ilgileniyorum aynı zamanda webmasterlik ile de ilgileniyorum. şimdiye kadar e-ticaret,haber sitesi,blog,ajans ve daha fazlası deneyimlerim oldu.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Alexa benim sitemde hiçbir değişim sağlamadı, tagleri ekledim ve chromea ekledim. Başka bir şey mi yapmak lazım benim bilmediğim?

  1. Alexa web sitenizde bir değişim sağlamıyor zaten, eğer alexa sıralamanızda değişim olmadığından bahsediyorsanız, belirttiğim maddelerde bir hata yapmış olabilirsiniz.

 2. önerilerinizi uygulamaya başladık hocam. alexa da düştükçe bilgi vereceğiz. teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu